KÖYÜMÜZ ÖĞRENCİLERİNE BURS

Köyümüzün Yetiştirdikleri

Moderatör: Becili Adminler

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: Kötü
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

KÖYÜMÜZ ÖĞRENCİLERİNE BURS

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 28 Nis 2010 07:44

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
1975-1981 Yılına kadar Beci'nin o çamurlu yollarında okula gelip giderken çok rezil olurdum. O zamanlar şimdiki gibi ayakkabı yok elbise yok yani imkanlar sınırlıydı.
81 sonrasında ortaokula gidince babam bizi okutuyordu durumumuz çok ta iyi olmasa bile sonuçta şehirde okuduk bunda yurtların katkısı ve özellikle Beci Köyü'ndeki bazı yardımseverlerin katkılarını unutmak vefasızlık olur. Çünkü babam memur maaşıyla ne kadar okutabilirdi ki. Bugün bazılarına göre basit bazılarına göre iyi yerlerdeyiz. Bizler ve bizlerden daha iyi yerlerde olup ta geride kalanlar, okumak isteyip te okuyamayan köy çocuklarına sahip çıkmalı diye düşünüyorum. Beci Köyü'nün yetiştirdiği çok değerli insanlar var yardım etmeye hazır. İyi de nasıl olacak?? Bunun için bir hesap açılmalı buralara yardımlar yapılmalı ve ihtiyaç sahiplerine bu paralar yollanmalı bu hesapları herkes burdan yada banka hesaplarından görebilmeli kim ne kadar yatırmış, kime ne yollanmış. Peki kime ne kadar yardım yapılacak? bu konuda da aklıma ilk gelen bir anket düzenlenir % oy oranına göre yardım yapılabilir. Tabi bunlar bir hayal ürünü projesi belki bizden görürler de başkaları da böyle bir faydalı işe kalkışırlar. Kim yaparsa yapsın sonuçta hayır işleri için yarışmak yüce peygamberimizin sünnetindendir, Allahın emridir "Siz hayır işlerinde yarışın. Nerede olursanız olun sonunda Allah hepinizi bir araya getirir. şüphesiz Allah her şeye Kadirdir." (SÛRE-İ BAKARA,148.âyet)
Abdullah ŞAHİN
KARAMAN
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
HTML Bilgisi: İyi
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Re: KÖYÜMÜZ ÖĞRENCİLERİNE BURS

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 11 Mar 2011 23:48

Abi sen bu konuyu açtığından beridir bu konu hakkında düşünüyorum. Dediğin gibi bizim için çok bir miktar değil 1 sigara parası kadar bile olsa biriktiği zaman baya bir meblağ olabilir yeter ki az da olsa düzenli olması. Yalnız benim takıldığım nokta paralı, akçeli işlerin ileride hep baş ağrıtmasıdır. Paranla rezil olmak derler ya onun gibi işte. Kendin istediğin yere yardım edebilirsin ama eğer iş belli bir havuzda para toplamaya geldi mi bilen bilmeyen çeşitli ithamlarda bulunabilir. Eskiden piyasayı dolandıran kötü niyetliler yüzünden yasal olarak ta bunun çok sert kuralları ve derin mevzuatları vardır. Ayrıca halka ve yetkililere karşı çok şeffaf olunması gerekir. Yalnızcabağ sitesinde bunun bir uygulaması vardı nasıl oldu sonuç hakkında bilgim yok ama benim düşüncem bu şekilde bir para toplanmasının ileride resmi olarak ta sorumlu olunmaması için bir dernek çatısı altında yapılmasıdır. Köydeki Kalkınma Kooperatifi bu iş için olmaz sanırım. Köylülerimizin bir derneği yok belki kalabalık olunan İstanbul'da veya Mersin'de bir köy derneği kurulabilir oradan bu işler yapılabilir. İleride bir dernek falan olursa düzenli aidat talimatı verilmesi daha kolay olur. Kendi adıma, köyümüze ve köylülerimize olan manevi bir sorumluluk adına taa eskilerden beridir böyle bir çalışmanın yapılmasını şiddetle arzu etmekteydim inşallah hayırlı bie sonuca ulaştırırız...
Bu arada Beci United Spor gibi bir hayal belki ama bir dernek kurulması fikrinin ardından derneğe bir de isim seçebiliriz değil mi ? Benim düşüncem Beci_Der gibi bişey olması. Hem eski isimleri almak ta serbest oldu; derneğimiz de eskiyi yadetmenin bir yolu olabilir.. Bu burs konusunda başkaları nasıl yapmış diye bir araştırma yaptığımda Aşağı Kayı Köyü isimli bir köy için kurulan AKAY-DER in çalışması karşıma çıktı.. Buyrun bakın bu konuda bize de fikir verebilir..

AşağıKayı Köyü - AKAY-DER BURS Sayfası
Aşağı Kayı Köyü Sosyal Dayanışma Kültür ve Turizm Derneği tarafından organize edilen, üyelerimizin ve ve eğitim konusunda duyarlı hemşerihlerimizce karşılanacak burs havuzumuz oluşturulmuştur. Öğrencilerimize maddi manevi destek sağlayarak öğrenim hayatlarını bir parça kolaylaştırabilmekle birlikte; eğitilmiş insan gücüne yapabildiğimiz destek ile ülkemizin gelişimine katkıda bulunabileceğimizi düşünmekteyiz.
Burs başvuruları internet sayfamızdan yada burs formlarıyla dernek yönetim kuruluna yapılacaktır. Başvurular ve burslar kesinlikle gizli tutulacaktır.
Burs değerledirilmesi burs komitesi tarafından yapılacaktır. En yüksek puan alan öğrencilerimiz imkanlar dahilinde burs verilecektir.
Burslar, her yılın Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay boyunca verilmektedir. Burslar, öğrencilerin kendi adlarına açılmış banka hesaplarına yatırılır. Bursiyer lise öğrencilerine aylık .. TL, Üniveriste öğrencilerine aylık .. TL ödeme yapılmaktadır.

Burslarımız karşılıksız olup, öğrencilerimizden ileriki yaşamlarında aynı sosyal sorumluluk bilinciyle ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmalarını beklemekteyiz.
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >> Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 12 Mar 2011 11:10

Güzel çalışmış ve araştırma yapmışsın biz elimizden geleni yaptık yapmaya da devam edeceğiz inşaalah... Yalnızcabağı Köyünden Doç.Dr.Sadettin ORHAN Bey de viewtopic.php?f=20&t=756&p=1562&hilit=burs#p1562 yazısında
sadettinorhan yazdı:Öğrenciler için burs duyurusu yapılmış. Bu Çok önemlidir.
Başlatırsanız devamı gelir. Miktarın az olması önemli değil, sürekli olması önemlidir.
çok güzel özetlemiştir
Bir sigara parası değil aylık 1TL bile bir otomatik talimat verilmesi bu işin sürekliliğini ve "Damlaya damlaya göl olur" sözünü doğrulayacaktır

Kullanıcı avatarı
kerim usta
Nerelisiniz: Diğer
İletişim:

Mesajgönderen kerim usta » 12 Mar 2011 21:37

Benide fahri becili yaparsanız bizde faydalanırız ;)

“Köyümüzün Yetiştirdikleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir