Gökyüzünde Yarım Daire

HATIRALAR

Moderatör: Becili Adminler

Forum kuralları
HATIRALAR
Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: İyi
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Gökyüzünde Yarım Daire

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 08 Kas 2010 11:26

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
Gökyüzünde Yarım Daire
Uzuuun yıllar önce ben ilkokul 4 te iken Ramazan ayı sıcak yaz günlerine denk geliyordu. Bir akşam babam camide mevlid okurken bir anda Mut (Doğu) tarafından gökyüzünde ilk önce ay gibi bişey doğdu ama durmadı ve hızla büyümeye devam etti. Öyle çok büyüdü ki gökyüzünün yarısını kapladı. Biz damda görüntüyü görür görmez çığlıklar atarak etraftakilere de gösterdik. Görüntü camiden taraftan geldiği için mi yoksa bunun tehlikeli bişey olmasını düşündüğümüzdenmidir bilemiyorum ama o esnada köyde olan Abdullah abimle hızla camiye doğru koştuk ve babamıza haber verdik tabii biz kürsünün önüne gelip söyleyene kadar o ışık görüntüsü de hızla kayboldu ve babam hiç birşey göremedi. Ancak daha önce söylediğim gibi bu görüntüyü annemgilden ayrı olarak damlardakiler ve karşı balkondaki komşumuz Osman emmigil de gördüler. Ben o zaman aklıma gelen bir ara gazatelerde çıkan bir uydu/kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağı söylentisiyle ihtiyarlar falan ağlamıştı ve o gece biz de annemle bir kaç defa dışarı çıkıp yaklaşan bişey varmı diye bakmıştık. Belki böyle bir olay ya da bilmediğimiz bir deneydir diye düşünmüştüm. Bir iki gün sonra köylüler bunun bir deney olduğunu söylediler ama tabii kimse bildiğinden değil farazi konuşmuştu. Neyse o gün bugündür bu olay aklıma gelir acaba o günlerde bir deney falan oldu mu ki diye kendi kendime sorarım. Herhangi bir araştırma yapabilmek için olay tarihini falan da bilmediğimden elim kolum bağlı kalıyor. Bir ihtimal de doğu tarafında olduğuna göre belki Rusya'da bir nükleer deneme falan olmuş olabilir. Umarım bir gün konu da açıklığa kavuşur.

Ancak kendi kendime biraz düşününce eğer ben 4. sınıf yazındayken olmuşsa + - 1,2 yıl farkla bu 1981 de 1 sınıfa başladığıma göre 1984-1985 yılları olabilirdi. İleride daha geniş araştırmak için bu bir başlangıç olabilir belki. Google da o dönemde yapılan deneylerle ilgili bir araştırma yapsam iyi olacak.

Son Not : Abdullah abi sen ne diyorsun bu olaya ? Sen de hatırlıyormusun ?
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >> Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
HTML Bilgisi: Kötü
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

Re: Gökyüzünde Yarım Daire

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 30 Ara 2014 09:46

Evet hatırladım Bana göre bir doğa olayıydı şimdilerde anladığım kadarıyla bir yıldızı geometrik olarak düşünürsek dikdörtgene yakın bir şekildeki yıldızın bir köşesinden hızla boşalan bir ışık ve bu nedenle dönen bir yıldızın çıkardığı halkaların merkezden dışa doğru büyümesiydi örnek video ve resimlerdede görüldüğü gibi
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q3sC95Xv5Is[/youtube]
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
İletişim:

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 30 Ara 2014 19:37

OO abi süper bir yorum getirmişsin. Nasıl buldun bunları bilemiyorum ama aklımdaki büyük bir sorunu giderdin gerçekten yaa. Eline sağlık.
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >>
Buraya tıklayınız...

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
HTML Bilgisi: Kötü
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 30 Ara 2014 20:48

Yorum tamamen bana ait Resmiyeti yoktur.;)
Resimdeki görüntülere bakarak yaptım.
Yanlıştan olabilirim

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
İletişim:

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 30 Ara 2014 23:13

Ya aslında resmin ortasında ışık kaynağı yerden gözüküor belki lazer şovu falandır ilk videodakinde de görüntünün ortasında göz gisibi ibşey ortaya çıkıyor ama ne olursa olsun benim dediğime çok benzemiş. O zamanlar değil Mut'ta Türkiye'de lazer falan olamayacağına göre doğa olayı olması daha gerçekçi tabii.
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >>
Buraya tıklayınız...

“HATIRALAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir