Solar Şarj Aleti / Güneş Enerjili Basit Şarj Sistemleri

Güneş Enerjisi (Solar Energy)

Moderatör: Becili Adminler

Forum kuralları
Güneş Enerjisi (Solar Energy)
Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: İyi
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 19 Nis 2012 22:57

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
Uzun zamandır elektirik faturalarım 20-25 arası geliyordu. Geçen yıl bir ay fazla telefon ve telsiz pilleri şarj edince 37 TL gelince şarj işlerini iyice kısmıştım. Bu ay geçen ayla aynı kullanmama rağmen 40 TL fatura gelince şok oldum. Neyse geçenlerde Tekzen'e gitmiştim orada 5-6 sene önce piyasaya düşmesine rağmen bir türlü almaya fırsatım olmayan bahçelere süs niyetine olan Güneş Enerjili / Solar Lambalardan ucuza bulunca bir tane almaya karar verdim. Akşam dışarı koyduk yanıp yanmadığına bakamadık ertesi gün emniyet pimini çıkarmadığımızı farkedip şarj sistemini devreye soktuk akşama kadar şarj olduktan sonra içeri alıp hemen cihazın içini açtım basit bir devre ve ona bağlı 600 mAh miliamperlik normal bir şarjlı pil vardı neyse yerine takıp yaktım 4-5 saat yandıktan sonra sönmüş ışığa tutup tutup 5 er dakika daha yaktım süre kısaldıkça yanıma koyup çakmakla veya ışıkla devreye sokup iyice yanmaz olana kadar şarjını bitirdim. Bu sabah yine dışarı bıraktım akşam 5 te içeri alıp yakıverdim 6 saati geçti hala yanıyor demek ki bir günlük şarjla geceyi bitirebileceğiz yani. Neyse ben bunu alırken ileride tek tek alarak çoğaltıp elektrik imkanı olmayan köyde falan batarya şarj etmeyi umuyordum ama önce batarya şarj etmeye çıkış gücü veya amperi yeter mi, ucuza getirelim derken devreleri yakmayalım diye internette araştırmayı düşünüyordum. Az önce aklıma tekrar gelince internete yazdım ve bu konuda baya bir yol katedildiğini bu işin çok daha ucuza yapılmış olduğunu gördüm. 35 liraya uygun UÇ la herşeyi şarjedebilen bir cihaz buldum aynı isimle tekrar aratınca 2000 li yıllarda kardeşim Kerim'in yaptığı gibi kablosuz sistemle elektirği depolayabilen sistemlerin bile yapıldığını hayretle gördüm. Böyle kablosuz bir sitem ise 250 TL ye bulunabiliyor. İşte aşağıya ikisinin de linkini veriyorum buyrun tepe tepe kullanın.....

35 TL ye kablolu sistem

250 TL ye ise kablosuz sistem..
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >> Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
HTML Bilgisi: Kötü
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

Re: Solar Şarj Aleti / Güneş Enerjili Basit Şarj Sistemleri

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 26 Nis 2012 14:15

Artık teknolojiyi takip edemez oldum demek ki yaşlandık :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
İletişim:

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 26 Nis 2012 22:54

Aga artık şu duble yol çalışmalarında yolların ortasına konan ikaz lambaları da Güneş panelli.. İçim gidiyor o cihazları görünce :D
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >>
Buraya tıklayınız...

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
HTML Bilgisi: Kötü
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 27 Nis 2012 07:25

Evet ama sen de malesef öylesin takıldın kaldın telsiz konuşmalarına :)

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
İletişim:

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 29 Kas 2015 17:10

Taa ben bu yazıları yazmadan Lastikciler de otururken 2009 lu yıllarda Salı Pazarında içine pil konulup telefon şarj etmeye uygun bir cihaz görmüştüm. Köye falan gittiğinde araba veya elektrikle şarj imkânı olmayan yaylaya falan gidince 2 pil bulunca tel şarj etmeye uygun görünüyordu ucuz da bişeydi ama o gün almayı düşünmemiştim. Hele son yıllarda 3-4 yıldır normal powerbanklar çıkınca hiç düşünmez olmuştum.
Dün Abdullabimin sigorta attıran Çakmaklık şarj aletini tekrar tamirlik veya sağlam aletlerin arasına karışmaması için yakarak yok ederken Keko geldi ve daha sonra o yok ettiğimiz Çakmaklık Şarj aletini sordu yaktığımızı söyleyince ne zamandır bana öyle bisey lazımdı ben onu abimden isteyecektim dedi ve başka bir Çakmaklık Şarj aleti bulup biz uyuyana kadar uğraştı. Sabah onu ve bir hortuma doldurulmuş pillerle 2 tane şarj aleti yaptığını görünce sordum sabaha kadar bununla mı uğraştın diye evet deyince neden uğraştığını bunun zaten 5-6 sene yapılmış olduğunu söyledim. Hiç duymamış oysa ben salı pazarında gördüğümü söyledim ama uzun zamandır olunca ve powerbanklar çıkınca artık olmayabileceğini söyledim şaşırdı kaldı. Hadi gidip bakalım dedim ve gittik gerçekten de Salı Pazarında standlar falan değişmiş bilen bile kalmamış. Teknosadaki İsmet e gidip sordu Keko o da onaylamış.Taşer İletişim e sordu o da onayladı tedarikçisine de soracakmış. Ordan Japon pazarına gittik orda da yokmuş ilerideki Çılgın Alışveriş Merkezine vardık ordaki eleman da bildi ama tedarikçisine sormak için patronunun olmadığını söyledi akşam da olduğu için eve döndük.

Bu arada ben bu başlığı açtıktan sonra 2012 Aralık ayında telefon boyutunda portatif aynen Tekzendeki el lambasına benzer güneş enerjili şarj aleti de satışa çıkmış işte linki : http://www.elektrikburada.com/urun/441- ... ihazi.html
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >>
Buraya tıklayınız...

“Güneş Enerjisi (Solar Energy)” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir