ARAÇ ve PLAKA SORGULAMA

E-Devlet

Moderatör: Becili Adminler

Forum kuralları
E-Devlet
Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
Mesajlar: 2847
Kayıt: 28 May 2008 10:17
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: İyi
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

ARAÇ ve PLAKA SORGULAMA

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 03 Tem 2015 23:14

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
ARAÇ ve PLAKA SORGULAMA
Herhangi bir araç alacağında aracın geçmişini öğrenmek için ilk araştırma bu şekilde yapılmalı : Bu e-devlet ten ilk basamak sorgu. Buradan Tescil Tarihini bulacaksın sonra TC kimlikle sorgu yapacaksın.

http://giris.turkiye.gov.tr/Giris


Bu da Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesinden TC kimlik ve isim soyisimli Sorgu sayfası. İlk önce telefondan ceza bilgisi çıkmıyordu flash player sorunu olabileceğini düşünüp pc den de baktım olmadı. Oysa ilk baktığımda sayfa açılmıştı onun için sadece o pc yi kullanmam gerektiğini düşünürken en sonunda buldum GÜN olmadan 1970 gibi sadece doğum tarihi yazılması gerekiyormuş. İşte linki :

http://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx

ancak bu geniş bilgilere rağmen ayrıca ruhsattan Vize Bilgisi de öğrenilmeli.


Bu da sigorta sorgu sayfası : http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikPoliceSorgula.aspx

Tabii bütün bunların yanında Ruhsattan Vize Bilgileri de öğrenilmeli. Ayrıca plaka girerken 70 veya 070 olması önemli değil. 2 kısıma harf ve sayı grubu girilmeli. Son ve en önemlisi ise sigorta sitesindeki TC kimlik bizim değil mal sahibinin TC si olmalı.


Alacağınız araçla ilgili he şey tamam sanıp notere gidersin ama orada muayenelerin hiç yapılmamış olduğu kötü sürpriziyle karşılaşabilirsin.
Sorgu için muayene sayfasına tıkla :

https://www.turkiye.gov.tr/kugm-arac-muayene-sorgulama

Muayene için gerekli olan bilgiler bilgiler olmazsa ilerlenemeyen bir menusu var. : Plaka- Trafik tescil belgesi seri no : a123456 gibi. Muayene Rapor No : 62200000170 gibi sayılar olacak.


MUAYENE SORGULAMA (bu da çok önemli)
TüvTürk ten plaka ile MUAYENE sorgulama :
http://www.tuvturk.com.tr/plaka-sorgulama.aspx

Orada plakayı ve görsel kodu girince son muayeneye giriş tarihi veriliyor ama GEÇİP GEÇMEDİĞİ BELLİ olmazmış.
Ayrıca orada o muayene tarihi çıkmazsa kırmızı ile bulunamamıştır derse ARACIN MUAEYENESİ uzun zamandır yapılmamıştır anlamına gelir.

TÜVTÜRK Muayene GECİKME hesaplama http://www.tuvturk.com.tr/gecikme-bedeli.aspx Ben buradan kendim 11 yıl öncesine kadar baktım ve 2000 TL lik borç çıkarılabildiğini gördüm tır otobüs araç faketmedi. Belki sistemin hatasıdır hepsinin MUAYENE borcu ayrı ayrı vardır. Vergi borcundan bahsetmiyorum daha..TÜVTÜRK ten muayene için Randevu alma : https://reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/default.aspx Araç seç Plaka gir ve Devam tuşuna bas.

AYRICA GELİRLER İDARESİNDEN Vergi borcu ödeme bilgileri de kontrol edilmeli. Ancak o kişinin TC Kimlik numarası bilinmeli. Yukarıdan e-devletten ruhsat numarası bulunduktan sonra vergi borcu da bulunabilir
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV - MTV SORGUSU


Kaynak göstermeden kopyalamayınız. AdemSahin2001 Bu bilgileri viewtopic.php?f=239&t=4809&p=8537#p8537 adresinde yayındadır.
.
.
.
.
.
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >> Buraya tıklayınız...


BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

“E-Devlet” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron