Kömür Biter Petrol Biter Güneş Rüzgar Hepimize Yeter Projesi

Karaman'dan Haberler

Moderatör: Becili Adminler

Forum kuralları
Karaman'dan Haberler
Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
Mesajlar: 2144
Kayıt: 28 May 2008 10:18
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: Kötü
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
Konum: Karaman
İletişim:

Kömür Biter Petrol Biter Güneş Rüzgar Hepimize Yeter Projesi

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 10 Oca 2014 10:24

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
Karaman'da Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu tarafından hazırlanan "Kömür Biter, Petrol Biter; Güneş ve Rüzgar Hepimize Yeter" adlı projenin tanıtım toplantısı yapıldı.

Tanıtım programına, Karaman Valisi Murat Koca, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Vali Yardımcısı Mustafa Sarıkaya, İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Karaman'ın güneş enerjisi bakımından önemli bir merkez olduğunu söyleyen Vali Koca, hafta dolayısıyla öğrencilerin güzel bir projeye imza attığını ifade etti. Vali Koca,"Sloganımız 'kömür biter, petrol biter, güneş ve rüzgar hepimize yeter.' Yenilenebilir enerjinin ne olduğunu daha minik yavrularımıza hayatın ilk yıllarında öğrettiğimiz, aynı zamanda tasarrufu da öğrettiğimiz güzel bir slogan. Güneş enerjisinden ışığın nasıl üretildiğini gördük. Karaman deyince biz enerjinin merkezi diyoruz, Türkçe'nin başkenti denmesinin yanı sıra yenilenebilir enerjinin de başkenti olarak nitelendiriyoruz. Karaman'da burada bu güzel imkanlar ve enerji potansiyeli varken en kısa zamanda da üretime başlayacağız" dedi.

Proje sorumlusu okul öncesi öğretmeni Merve Uzun ise konuşmasında projenin amacının öğrencilere tasarrufu sağlamak olduğunu belirterek, "Onları daha bu yaştan yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneltmek istiyoruz. Biz öğrencilerimize soyut kavramları öğretirken, onları somutlaştırırız. Çocuklarımızın katılımıyla projemizi beraber yaptık" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler tarafından tasarlanan enerji maketleri protokol üyeleri tarafından incelendi.
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş

“Karaman'dan Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron