Bu da en uygun Telefon - TELSİZ TELEFON

Telsiz

Moderatör: Becili Adminler

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: İyi
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Bu da en uygun Telefon - TELSİZ TELEFON

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 03 Ağu 2010 15:52

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
Bir ara Karaman Kömürcüler sitesindeki ilk dükkanlardan birinde görmüştüm çatıda yarım metrelik bir antenleri vardı. Taa terminalden bile rahat görüşülebiliyormuş. İlk aldıklarında 30 Km mesafesi varmış. Yani taa Morcalı'yla bile görüşülebilirmiş bu hesaba göre.. Şimdi uzun menzilli [MİDLAND GMRS TWO-WAY EL TELSİZİ gibi]30 Km mesafeli telsizler var ama onların Telsiz Genel Müdürlüğünden frekans tahsisi yapılması gerekiyor. Yoksa Sinyal bulucu cihazlarla sizi ziyaret edebiliyorlarmış. Uzmanları tarafından biz farketmesekte herşeyin dinlendiği 5 km menzilli PMR telsizlere 0.5 watt olduğu için izin gerekmiyor ama o da Karaman içine yetmiyor en uzun mesafeyi Kazalpa da evin çatısından Üçaş mevkisi ile görüşmemizde sağlamıştık o sebeple yetmediği için sadece konvoylarda ve çamlıkta kullanabiliyorduk. Oysa SENAO telefonlar 12 km menzilleri ile tüm işi görebiliyorlar. O kömürcüde gördüğüm sanırım bunlardı. Ama bunlara da izin gerekirmi fiyatı nedir o zaman öğrenememiştim şimdi buldum işte bir bakın. Gerçi 1 watt çıkıştan dolayı Türkiye'de kullanımı yasakmış ama şirketlerde bol bol kullanıldığı yazıyor internette sn-358 ler aslında uzakdoğu adalarında kablosuz haberleşme için imal edilmiş karada 10 km olmasına rağmen denizde harikalar yaratıyormuş. Denizde 100 km ye kadar net 240 km ye kadar da cızırtılı da olsa haberleşilebiliyormuş.

Ayrıntılı Bilgi için : http://www.senaotelefon.gen.tr/?gclid=CL-a3Li3naMCFVMqDgod0FdFog

Bu da ürünlerin karşılaştırma adresi : http://www.senaotelefon.gen.tr/SENAO_MODELLERI.html

Aslında antensiz kendi üzerindeki minik antenle ancak 800 metreymiş. buradaki çatı anteniyle 5-10 km ye çıkarılabiliyormuş. Tabii böyle bir cihaz 800-900 TL imiş.

Edit : Eylül 2014 Fiyatı 836 TL
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >> Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: İyi
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Re: Bu da en uygun Telefon - TELSİZ TELEFON

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 08 Ara 2010 03:07

Bu SENAO telefonları Karamanda sormadığım yer kalmamıştı. Bilen bile çıkmadı telefonculardan ama geçenlerde postaneden aşağı AÜ Kayıt Bürosuna giderken sağda göredüştüm. Bi tane telefoncu da kocaman harflerle levha olarak yazmışlar SENAO diye. Acil işimiz olduğundan uğrayamadım ama en kısa zamanda bir uğrayıp sorarım diyerek geçtim. En sonunda bugün uğradım ve görüştüm. Tabii ki ellerinde yokmuş ama istediğimiz zaman getirtebilirlermiş. İnternetten getirtmeyi ben de bilirim ama bu şekilde karşında bir muhatabın olur ki ileride ne olacağı bilinmez. Hem getirtip hem de yazılımını falan yükleyebiliyorlarmış. En kısa zamanda bir sipariş verecem inşaallah.

Burada ise piyasaya yeni düşmüş bir Midland CB el telsizi var. Ama daha önce de söylediğimiz gibi Midland lar GMRS olup yasal olmama ihtimalinden dolayı sıkıntı olabilir satıcısından bu durumları iyice öğreniniz...
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >>
Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

“Telsiz” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir