Şiddetli Grip Oldum

KİŞİSEL PAYLAŞIMLAR

Moderatör: Becili Adminler

Forum kuralları
KİŞİSEL PAYLAŞIMLAR
Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
Nerelisiniz: Beciköyü
HTML Bilgisi: İyi
Hangi Takımı Tutuyorsunuz: Beci United Spor
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Şiddetli Grip Oldum

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 17 Mar 2015 20:40

Bu konuyu facebook'ta paylaşın!
Merhaba arkadaşlar. Bugün Sefer hoca bir kaç gündür sesin soluğun çıkmıyor nerdesin deyince geçen hafta hasta olduğumu söylemeyi unuttuğumu hatırladım. Önceki haftasonu 8 mart pazar günü kuzugöbeği aramaya Kravga/Mut a gitmiştik. Karaman'da hava iyiydi ama Akdeniz bölgesine gittiğimiz için tişörtleri çekip gittik. Gerçekten hava güzel hatta aşırı sıcaktı bile. O kadar dolaştıktan sonra pek fazla bulamasak ta güzel bir maceraydı. Akşama gittiğimiz kavenin önünde o soğukta saatlerce eski yeni göbekçilerle bol göbek bulunabilecek yerler hakkında konuşup hasret giderdik. Geç vakit döndükten sonra annemgile uğrayıp yemek yemiş bilgisayarla uğraşırken birden uyku bastırınca araba kullanamayacağımdan bilgisayar odasında yatmıştım. Salı günü zaten soğuktu ve hapşırmaya başlamıştım ama bir hastalık beklemiyordum her zamanki gibi basitçe atlatırım diyordum. Çarşamba Perşembe gittikçe kötüleştim. Cuma günü öğleden sonra artık deste duramaz olunca Halil hocaya haber verip hastaneye gittim. Hastalığımın başlangıcında içim kırılıyordu ama yine de ayaktaydım ama hastane dönüşünde ilaçlarımı içip yattım. Bu arada ateşim olur olmaz yükselip düşüyordu. Cumartesi sabah 9:30 ta ilaç içtiğim için akşam 9-9:30 ğu bekliyordum. Çoğunlukla yatsam da ne tv izleyebiliyordum ne de bilgisayarı açabiliyordum. Akşama doğru bir ara uyanınca iyice terlemiştim. Çok hareketsiz kaldığım ve de sıkıldığım için evin içinde dolanmak isteyince dengem bozulup yalpalıyordum. Kardeşim " köyden Kravgada kavenin önünde oturduğumuz bir kaç saat içinde ve gelince evde üşütmüş olabilirsin" deyince günleri hesaplamış evet öyle olmuştur demiştim. Ya evde ya da köye gidip geldiğimiz için hava değişiminden de olabilir diyordum. Ayrıca köyde derede domuz izlerinin olduğu yerlerde dolaşırken susadığımı farkedince normalde susamasam da sıcakta çok dolandığımız için susadığımı düşünmüş ve akarsuyu da görünce eğilip biraz içmiştim. İşte evde dönelerken aklıma bir de o gelince ahanda domuz gribini kaptım dedim zaten moralim alt üst durumdaydı bi da bunu hatırlayınca iyice panikledim durmadan dereceyle ateşimi falan ölçtüm. Bu arad gün içinde sadece 1-2 meyve yemiştim. O zamana kadar iştah sıfır ve acıktığımın falan da farkında değildim. Sadece ilaç saatinde tok olmak gerektiğini düşünüyordum. Saat 9 gibi zor da olsa akşam yemeğini bitirince bir anda bir rahatlama geldi. Hemen üstüne uyumuşum ve pazar sabahı uyandığımda dünkü ağır koşullar kalmamıştı. Zaten abim de 3. günde rahatlama olur demişti de o zamanki hastalığın şiddetinden buna ihtimal verememiştim ama 3 güne kalmadan 1 gün geçince dediği çıkmıştı. Pazartesi günü rahat işe gittim ama konuşmaya başlayınca sesimin de kısıldığını farkettim ve konuştukça da biraz daha kısıldı. Dünden beridir ses kısıklığı devam ediyor ama hastalığın çoğu belirtisi geçtiği için sorun etmiyorum. Demek istediğim bu aralar salgın varmış. Başınıza gelirse iştahınız olmasa da yemeği ihmal etmeyin benim gibi yok yere panik olmayın.
Bağışıklığınızı korumak için ise kokuyor falan demeyim sarımsak tüketin. Yutarsanız kokusu da olmazmış.
Google+ Plus ta (+ pılas okunur) Paylaş
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >> Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Kullanıcı avatarı
AdemSahin2001
HTML Bilgisi: İyi
eMail: AdemSahin2001@gMail.Com
Konum: AdemSahin2001@gMaiL.Com - The magnificent place of the World and Turkey.
İletişim:

Re: Şiddetli Grip Oldum

Mesajgönderen AdemSahin2001 » 18 Mar 2015 11:39

Ben tam iyileşmeden bugün de Leyla hastalanıp rapor almış 3 gün. Doktor zatürre başlangıcı demiş.
FoRuMa ReSiM - ViDeO NaSıL EkLeNiR BiLMiYoRSAnIz >>
Buraya tıklayınız...

BeciKoyu.Com u BEĞENMEK için TIKLA : >>>

Kullanıcı avatarı
AbdullahSAHIN
HTML Bilgisi: Kötü
eMail: abdullahsahin@becikoyu.com
İletişim:

Re: Şiddetli Grip Oldum

Mesajgönderen AbdullahSAHIN » 20 Mar 2015 14:00

Dün KBB Servisine gittim full dolu aile hekimine geldim dedim ben Takipli KLL hastasıyım griptim ilaçlarım bitmek üzere iken tekrar grip oldum dedim. "Sen risk grubundasın malum bu aralar domuz gribi falan" deyip beni Devlet Hastanesi'ne yönlendirdi enfeksiyon bölümünden giriş yaptım kan tahlili falan bişey yok dedi. Geri dönüp "kan tahlili ile domuz gribi belli olur mu" diye sordum ve biraz bozulsalar da "şüphelendiğimiz vakalarda kan örneğini Konya'ya gönderiyoruz" dediler. Yani Karaman'da bu uygulama hala yok anlaşılan.

“KİŞİSEL PAYLAŞIMLAR” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir